Prvi put na predstavi na engleskom jeziku

Autor: Tanja Radiković, 31. 1. 2024.

U ponedjeljak, 29. siječnja 2024., desetero učenika sedmih i osmih razreda koji polaze dodatnu nastavu iz engleskog jezika, imali su priliku po prvi puta gledati predstavu na engleskom jeziku. Radilo se o poznatom djelu Williama Shakespearea “Ukroćena goropadnica” u izvedbi učenika 1. Gimnazije Split. Predstava se održala u Histrionskom domu u Zagrebu i posjećenost je bila ogromna.

Uz učenike naše škole, predstavu su išli pogledati i učenici III. Osnovne škole Čakovec, Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica i Osnovne škole Prelog u pratnji svojih učitelja engleskog jezika. U autobusu i McDonald’s-u nakon predstave, učenici su upoznali svoje vršnjake i sklopili nova prijateljstva.

Što reći o predstavi osim da su učenici splitske gimnazije odradili odličan posao?! Pokazali su izvrsnu glumu, pjevačke i sportske vještine, ali najvažnije, one jezične. Engleski jezik s britanskim naglaskom koji se pričao u doba kad je Shakespeare stvarao, bio je iznenađujuće lako razumljiv. Neke su scene bile modernizirane i nadasve humoristične pa su se glumci time još više približili publici. Svi su zajedno uživali, a treba i naglasiti da su učenici bili pohvaljeni za lijepo ponašanje zbog čega je učiteljica Ivana Gradečak, koja je vodila učenike, bila vrlo ponosna. Ovakva suradnja će se zasigurno nastaviti i svi jedva čekaju novu predstavu i novo druženje!