Veliki uspjeh naših malih košarkaša

Autor: Tanja Radiković, 28. 2. 2024.

Od ove školske godine ekipa djevojčica i dječaka, učenika naše škole od 1. do 4. razreda i članova KK Mladost Ivanovec  uključili su se u projekt Hrvatskog košarkaškog saveza koji u suradnji s NBA Europe,  po drugi put organiziraju Jr. NBA ligu za učenike i učenice osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Početak je bio u siječnju 2024. i u našoj Sjevernoj konferenciji nakon 10 odigranih utakmica naša ekipa koja nastupa pod nazivom „GOLDEN STATE WARRIORS“, nakon uzbudljivih utakmica u konkurenciji ekipa iz Križevaca, Varaždina i Donje Dubrave zauzela je 1. mjesto.

Učenike za natjecanje priprema i vodi učitelj Bruno Kovačić.

U daljnjem stupnju natjecanja ušli smo među 16 najboljih ekipa i u uzbudljivom dvoboju protiv „Sacramento Kingsa“ prošli smo dalje među 8  najboljih ekipa. Igralo se u Varaždinu i uzvrat kod nas.

Već idući vikend išli smo u Zagreb i igrali protiv „Oklahoma Thundersa“ iz Osijeka i u još napetijem dvoboju, za ukupno 1 poen, prošli smo na Final Four, među 4 najbolje ekipe u Republici Hrvatskoj!

Potrudili smo se dobiti domaćinstvo FF u Ivanovcu, pa će se u nedjelju, 3. 3. 2024. u našoj školskoj sportskoj dvorani održati Final Four, gdje je raspored slijedeći:

10.00     „MILWAUKIE BUCKS“ OŠ Vladimir Nazor Rovinj – „CHICAGO BULLS“ OŠ Pazin

11.15     „GOLDEN STATE WARRIORS“ OŠ Ivanovec – „SAN ANTONIO SPURS“ OŠ Mato Lovrak Zagreb

12.30 – 13.00 Između polufinalnih utakmica i utakmica za 3. mjesto i finale održat će se otvaranje turnira s himnom, sportske igre, vođenje lopte u slalomu i šutiranje trica za publiku

13.15 – 14.30 utakmica za 3. mjesto

14.45 – 16.00 finale

16.00 – 16.15 zatvaranje turnira

Za našu školu nastupaju: Ian Glavina, Lea Križarić, Luka Ivančić, Sara Tkalčec, Dunja Varga, Emir Oršuš, Maša Posavec, David Frančić, Ema Kodba, Marko Jančec, Lucas Smolković, Benjamin Borović, Tia Leček, Nikol Pavleković i Maša Dodlek.

Dođite i podržite našu djecu u ovom mini NBA FINAL FOURU!