Sistematski pregled za buduće prvašiće

Autor: Tanja Radiković, 3. 4. 2024.

Važna obavijest roditeljima učenika koji se upisuju u prvi razred u školskoj godini 2024./2025. stiže iz Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije.

U nastavku se nalazi link za narudžbu budućih prvašića na sistematski pregled prije upisa u 1.r OŠ+ cijepljenje protiv morbila, rubeole i zaušnjaka:

Novost je ove školske godine da se roditelji trebaju na linku sami naručiti za termin koji im odgovara.

Ukoliko se dogodi da se odabere krivi datum jer taj dan imaju roditelji npr. obavezu ili je dijete bolesno moraju se odjaviti s tog termina i izabrati novi termin.

NAPOMENA:

- roditeljima su na raspolaganju termini u svibnju (od 08.05. do 20.05.2024.)

- na linku su sve detaljne upute te upitnik s anamnestičkim podacima koji će roditelji trebati popuniti kod odabira termina

- na pregled budući prvašići dolaze u pratnji jednog roditelja; s blizancima uvijek dolaze dvije pratnje (da jedan roditelj može pričuvati drugog blizanca kad je prvi blizanac na pregledu)

prije pregleda treba se:

1.  obaviti vađenje krvi (hemoglobin i kolesterol) te pretragu urina - uputnice ćemo poslati elektronski, a nalaze vidimo automatski

2.  javiti zubaru da se dobije Zubna putovnica

3. javiti se djetetovom izabranom pedijatru ili liječniku obiteljske medicine da se ispuni obrazac o cjepnom statusu i eventualnim alergijama i kronočnim  bolestima (obrazac je na linku i treba ga isprinati)

4. ispuniti online Obrazac s općim podacima o djetetu (obrazac se nalazi na linku odmah iza ponuđenih termina)

Roditelji koji se neće snaći na linku moći će se naručiti telefonski na tel: 040/386-836,  viber: 098/921-8330 i na mail: skolska2@zzjz-ck.hr četvrtkom poslijepodne, sve ostale dane ujutro.
Djeca koja su bila prošle godine odgođena već su bila pozvana na pregled i ne trebaju se ponovno prijavljivati na linku.

Slađana Mumlek Kornet, bacc.med.techn.

Glavna sestra Djelatnosti školske i adolescentne medicine

Zavod za javno zdravstvo Međimurske županij