2. REGIONALNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Autor: VERA FUČKO-TRSTOGLAVEC, 12. 5. 2014.

2. regionalno natjecanje mladih tehničara: „Danas mali – sutra veliki majstor – Modelarska liga 2014.“

Natjecanje će se održati u OŠ Ivanovec u subotu 17. svibnja 2014. s početkom u 9;30 sati.

Natjecanje Modelarska liga je izraslo iz natjecanja „Danas mali – sutra veliki majstor“ koje su pred pet godina pokrenula pojedina Društva pedagoga tehničke kulture, među kojima je bilo i Društvo pedagoga tehničke kulture Međimurske županije. Natječu se timovi koje čine dva učenika (5. – 7. razreda) i njihov mentor. Prošle godine je natjecanje u organizaciji Hrvatskog saveza pedagoga tehničke kulture i Hrvatske zajednice tehničke kulture organizirano tako da pojedine županije ili regije održe svoja izlučna natjecanja, s kojih najbolji timovi stječu pravo nastupa na Državnom natjecanju, koje se krajem svibnja održava u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici. Prošle godine je regionalno natjecanje održano u OŠ Ivanovec uz sudjelovanje 31 - og tima iz 4 sjeverne županije. Kasnije na državnom natjecanju tim koji je predstavljao našu Županiju osvojio je II. mjesto. Tim su sačinjavali učenici OŠ Ivanovec, Lucija Črep i Aleksandar Žužul, mentor im je bio Željko Medved.

Ovogodišnje regionalno natjecanje bit će izlučno za mlade majstore iz Međimurske i Varaždinske županije. Svoj dolazak najavilo je nekoliko timova iz drugih županija (stjecanje iskustva i priprema za državno natjecanje). Očekujemo dolazak do 35 timova.  ( Željko Medved)

Prijavnicu, poziv i program natjecanja možete pronaći u Priloženim dokumentima...

Kako je to bilo prošle godine