Bili smo domaćini drugog regionalnog natjecanja mladih tehničara

Autor: Tanja Radiković, 23. 5. 2014.

U organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije, u našoj je školi u subotu 17. svibnja održano 2. Regionalno natjecanje mladih tehničara pod nazivom „Danas mali sutra veliki majstor – Modelarska liga 2014.“.

Natjecali su se učenici iz Koprivničko - križevačke, Krapinsko –zagorske, Sisačko – moslavačke, Varaždinske i Međimurske županije, ukupno 28 timova. Tim su sačinjavali učenici od 5. – 7. razreda i njihov mentor.

Zadatak je bio za 3 sata rada izraditi hranilište za ptice. Najuspješniji je na regionalnom nivou bio tim Osnovne škole Ivanovec, koji su činili učenici Aleksandar Žužul (7. r) i Luka Črep (5.r), mentor Željko Medved.  Drugi su bili Zvonimir Koprivnjak i Leon Zdolc, oba 6. razred, mentor Zvonko Koprivnjak iz OŠ Janka Leskovara iz Pregrade, Krapinsko  zagorska županija, dok je treće mjesto osvojio tim Kluba mladih tehničara Društva pedagoga tehničke kulture Varaždin: David Lisičak (5. r) i Nina Gavranović (6.r), mentorica Ines Brckan.

Tim OŠ Ivanovec će predstavljati Međimursku županiju na Državnom natjecanju modelarske lige koje će se od 31. svibnja  do 1. lipnja održati u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.

Prema plasmanu timova samo iz Međimurske županije drugi je bio tim iz OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Svetog Jurja na Bregu koji su činili učenici Bruno Horvat i Mateo Perhoč. koje

su pripremali Renata Kerovec i Mladen Beuk. Treći je bio tim iz OŠ Sveta Marija u sastavu Lidija Janković i Sara Zvonar s mentoricom Nevenkom Reif.

Za vrijeme natjecanja održan je niz aktivnosti. Dobrodošlicu i puno uspjeha u natjecanju svim sudionicima poželjela je ravnateljica škole Palmina Novak, zatim su učenici škole  izveli program kojim su oduševili sve nazočne. Dobar rezultat natjecateljima poželjeli su u ime Međimurske županije Branko Sušec, pročelnik Odjela za društvene djelatnosti, a u ime Grada Čakovca, Jurica Horvat, predsjednik Gradskog vijeća koji su ostali pratiti natjecanje i popratne aktivnost.

Natjecanje su otvorili Lucija Črep i Aleksandar Žužul, prošlogodišnji sudionici državnog natjecanja – Modelarska liga 2013. na kojem su zauzeli drugo mjesto.

Za vrijeme natjecanja za slobodne mentore i učenike škole domaćina, Hrvatski savez pedagoga tehničke je organizirao radionice izrade elektroničkog sklopa s uporabnom vrijednosti.

Priznati modelari Goran Barlović i Ivica Črep u školi su postavili izložbu modela i maketa raznih letjelica, plovila i vozila, dok su članovi Modelarske sekcije Aero kluba Međimurje prikazali letove zrakoplovnih i radio upravljanih modela letjelica, te su ispaljivali modele raketa. Za sudionike natjecanja organiziran je obilazak „Zbirke starih aparata, uređaja i strojeva“ voditelja Josipa Baloga. Izlaganjem svojih vozila i vožnjom natjecatelja i učenika OŠ Ivanovec po mjestu svoj doprinos manifestaciji dali su i članovi Oldtajmer kluba „Međimurje“.

Vrijedni članovi Fotokino kluba Ivanovec pod vodstvom predsjednika kluba Radovana Petkovića kamerom i foto aparatom uspješno su zabilježili sve važne detalje manifestacije.

Organizaciju natjecanja proveli su članovi Društva pedagoga tehničke kulture Međimurske županije uz podršku Zajednica tehničke kulture Međimurske županije i Grada Čakovca, Mjesnog odbora Ivanovec i učenika i djelatnike škole domaćina.

Svojim prilozima i osiguranjem nagrada i materijala natjecanje su pomogli „Čakovećki mlinovi“, izdavačke kuće „Alfa“, „Profil“ i „Školska knjiga“, poduzeće „Štikma“ i Hrvatska zajednica tehničke kulture.

U priloženim .xls tablicama možete pogledati bodovnu listu, registracijsku listu i rezultate natjecanja.

Željko Medved