Ekipa škole na Državnom natjecanju Modelarske lige

Autor: Tanja Radiković, 30. 6. 2014.

U Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici od 31. svibnja do 1. lipnja 2014. održana je završnica Modelarske lige za školsku godinu 2013. / 14.

Naša škola imala je svoje predstavnike na ovom zanimljivom natjecanju.

Tokom školske godine u natjecanju je sudjelovalo gotovo 700 učenika osnovnih škola, udruga ili posebnih odjela osnovnih škola, od petog do osmog razreda, iz cijele Hrvatske, pod vodstvom 70-ak mentora, učitelja tehničke kulture.

Na završnom natjecanju Modelarske lige sudjelovalo je 50 učenika od 5. do 7. razreda i 24 mentora koji su osvojili najbolja mjesta na županijskim natjecanjima. Po prvi put, na državnoj razini natjecanja je sudjelovalo 8 učenika (4 ekipe) s poteškoćama u razvoju koji su izrađivali isti rad kao i sve ostale ekipe koje su sudjelovale u natjecanju.

Natjecateljski tim je trebao izraditi stolni sat – konture broda.

Predstavnici Međimurske županije bili su učenici OŠ Ivanovec Aleksandar Žužul (7. raz.)  i Luka Črep (5. raz) s mentorom Željkom Medvedom.  Osvojili su osmo mjesto.

Ukupne rezultate s Državnog natjecanja pogledajte u priloženom .pdf dokumentu.

REZULTATIDRAVNERAZINENATJECANJA.pdf (388.56 KB)