Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Autor: Tanja Radiković, 26. 9. 2014.

Na početku svake nastavne godine obilježava se Hrvatski olimpijski dan, u spomen na dan kad je 10. rujna 1991. osnovan Hrvatski olimpijski odbor. Taj dan nose se bijele majice kao simbol prijateljstva, poštene sportske borbe i jednakosti svih naroda.

Učenici viših razreda u holu škole održali su sat zajedničkog vježbanja i poslušali kratko predavanje o olimpizmu i njegovim načelima.

Niži razredi ugostili su poznatog olimpijca i sportaša Filipa Udea. Evo što su o tome zapisali mali novinari:

"Treći je dan nove školske godine. Ujedno je i Olimpijski dan. Povodom ovog dana u školu nam je došao Filip Ude. On je hrvatski gimnastičar. S njim smo vodili kratak razgovor. Gimnastikom se bavi od svoje sedme godine. To je dosta teški sport i lako se dobivaju ozljede. Svakodnevno vježba po osam sati. Kroz razna natjecanja osvojio je više od petsto medalja. Zbog sporta je proputovao cijeli svijet. Na kraju mogu zaključiti da je lijepo biti poput Filipa, ali za to treba puno strpljenja i rada."

Dino Petrović