USPJEH MALIH NOVINARA NA NATJEČAJU "MOJA PRVA KNJIGA"

Autor: VERA FUČKO-TRSTOGLAVEC, 2. 10. 2014.

Već drugu godinu za redom Mali novinari naše škole izrađuju slikovnice i sudjeluju u natječaju „ Moja prva knjiga“ u Karlovcu.

Već drugu godinu za  redom Mali novinari naše škole izrađuju slikovnice i sudjeluju u natječaju „ Moja prva knjiga“ u Karlovcu. Natječaj je ove godine svečano obilježio svojih prvih deset godina, a naši učenici (kao i prošle godine)  zabilježili su  značajne rezultate.

Drugo mjesto na natječaju osvojila je Katja Kolarić, učenica 4.b  razreda  sa svojom slikovnicom „Dvije mrkve“,  a Dino Petrović, također iz 4. b  razreda, treće mjesto za slikovnicu „Najbolji prijatelji“.

Na natječaj je ukupno stiglo 876 slikovnica iz cijele Hrvatske, a iz naše škole je osmero učenika svoje slikovnice poslalo na natječaj. Osvajanje drugog i trećeg mjesta jako je dobar rezultat. Svih osmero učenika je bilo u Karlovcu na završnoj svečanosti natječaja. Razgledavajući ostale pristigle slikovnice mogli su uspoređivati i analizirati tuđe radove, ali i pronaći  ideju i motivaciju za izradu novih.

Naravno, natječaj ide dalje, a mi ćemo se i ove godine potruditi da ostvarimo što bolje rezultate. (V.F.-T.)