Obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha

Autor: Tanja Radiković, 6. 11. 2014.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha u OŠ Ivanovec obilježeni su u suradnji sa  Župom bl. Alojzija Stepinca.

Na nedjeljnoj misi blagoslovljeni su plodovi, uz prigodne dječje recitacije i čitanja. Nastupio je i mali školski zbor. Nakon mise prodavali su se kolači koje su ispekle i donirale mame i bake, sve u humanitarne svrhe. Naime, Osnovna škola Ivanovec već godinama provodi projekt Škole za Afriku u kojem pomažemo školovanje, izgradnju i opremanje škola u najsiromašnijim dijelovima Afrike. Sav prihod od prodaje prosljeđuje se UNICEFU i šalje u Afriku kako bi i drugima omogućili pristojan život i ono najosnovnije – školovanje.

Kako je prošao Dan zahvalnosti pogledajte u foto - galeriji.