Uspješan početak na županijskim natjecanjima

Autor: Tanja Radiković, 16. 2. 2015.

Županijska natjecanja i smotre ove je školske godine, već tradicionalno, otvorio Lidrano, smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva, te natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda.

Na Lidranu učenici naše škole predstavili su se u nekoliko kategorija: kazivanjem poezije Stjepan Petković, 7.a, mentorica mu je učiteljica Dijana Kozjak, kao urednica školskog lista Ivančica Lidija Pintarić, 6.b,  mentorica joj je knjižničarka Tanja Radiković, uredništvo radio – igre Ćelavi jež predstavili su Stjepan Petković i Filip Lesjak , učenici 7.a razreda, mentor je Radovan Petković, radioemisiju S druge strane Mure su predstavile Iva Šestan i Tea Novak, učenice 8.b razreda, mentorica im je Nataša Kralj, te literarnim radom Bijela  pjesma učenica 7.b razreda Dina Žužul, mentorica joj je Dijana Kozjak. Za državnu smotru predložena je radio emisija S druge strane Mure i Bijela pjesma

Dana 10. veljače održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda. Šestu godinu natjecanja obilježio je veliki broj ekipa na pismenom dijelu natjecanja, čak 21 i 10 kreativnih uradaka. Za natjecanje trebalo je pročitati tri knjige koje povezuje zajednička tema ovogodišnjeg natjecanja: Prijateljstvo. Ekipu škole predstavljali su Marino Vidović, 8.a, Karla Vurušić, 6.b i Adella Pancer, 6.b i osvojili deseto mjesto. Svojim plakatom školu je predstavljao Ivan Munđar, učenik 7.b razreda i osvojio drugo mjesto i plasman na državno natjecanje!

Svim natjecateljima želimo puno uspjeha na županijskim i plasman na državna natjecanja i smotre!