Sudjelovali smo na državnom Lidranu u Šibeniku

Autor: Tanja Radiković, 31. 3. 2015.

Hrvatska državna smotra Lidrano 2015. održana je u drevnom hrvatskom gradu Šibeniku u hotelskome naselju Solaris od 23. do 25. ožujka za učenike osnovnih škola. Naša je škola sudjelovala svojom radijskom emisijom „S druge strane Mure“ koju su osmislile učenice osmog razreda Tea Novak i Iva Šestan zajedno sa svojim mentorima Natašom Kralj i Radovanom Petkovićem

Ova radijska emisija govori o pomurskim Hrvatima u susjednoj Mađarskoj koji godinama njeguju i čuvaju domaću zavičajnu riječ i traže hrvatske škole prijatelje kako bi se ova hvalevrijedna suradnja i dalje nastavila. Emisija je bila iznimno hvaljena od državnog izbornog povjerenstva zbog zanimljive suradnje i načina na koji je emisija nastala.

Trodnevni boravak u Šibeniku upotpunili su sudionici i ostalih međimurskih škola pozvanih na državnu smotru na kojoj prijateljstva i dobra suradnja jednostavno cvjetaju.

Nataša Kralj