Bili smo da Danu otvorenih vrata kemije i Noći biologije

Autor: Tanja Radiković, 14. 4. 2015.

Ponajbolji učenici sedmih i osmih razreda naše škole posjetili su u petak Prirodoslovno matematički fakultet u Zagrebu i sudjelovali na 8. Otvorenom danu Kemijskog odjela, te na Noći  biologije.

Učenici su u interaktivnom obilasku laboratorija mogli pratiti i sudjelovati u raznim pokusima s temama kemije svjetla, elektriciteta, kemije boja, otrovi i lijekovi, kristali, kemija u svakodnevnom životu i dr.  Nakon ručka učenici su se  preselili na Biološki odsjek gdje su mogli pogledati laboratorijske i druge životinje, zanimljive biljke i druge žive organizme.

CSI metode za utvrđivanje uzroka i vremena smrti, ljubavni život životinja, reprodukcijski tijek, rast bakterija i još mnogo zanimljivih stvari našlo se je taj dan u kabinetima fakulteta.

Učenici su uživali u terenskoj nastavi i iz prve ruke naučili mnogo o kemiji i biologiji koja nas okružuje. Neki su kući ponijeli simpatične kukce paličnjake kao kućne ljubimce. Možda će netko od ovih malih znanstvenika, nakon ovako zanimljivog dana,  za nekoliko godina postati student na spomenutim fakultetima.

Kako su se proveli naši mladi znanstvenici pogledajte u foto - galeriji.