Učenici trećih razreda u gradu Zrinskih

Autor: Tanja Radiković, 4. 5. 2015.

Učenici 3.a i 3. b u petak, 24. travnja posjetili su Čakovec, grad Zrinskih kako bi uživo vidjeli ono o čemu su učili na satovima prirode i društva.

Najprije su pošli u  Muzej Međimurja i uz stručno vodstvo prošetali njegovim prostorijama. Razgledavajući izloženo i slušajući priču kustosice saznali su mnogo o Međimurju od najranije prošlosti pa do sadašnjosti.

Nakon toga krenuli su u Gradsku knjižnicu Nikola Zrinski. Na Dječjem odjelu upoznali su se sa načinom učlanjenja, o vrstama knjiga koje knjižnica ima, a posebno su razgledali dio sa stripovima.

Poslušali su i  „Legendu o pozoju“ iz knjige „Čakovečke legende“. Legenda je bila zanimljiva i učenici su je pažljivo slušali.

Kasnije su je na satu likovne kulture u školi i ilustrirali. Nastali su vrlo zanimljivi radovi koji će biti izloženi na panou u razredu.

Gordana Juras