Aleksandar Žužul na državnom natjecanju iz njemačkog jezika

Autor: Tanja Radiković, 8. 5. 2015.

Učenik 8. B razreda Aleksandar Žužul  i njegova mentorica Ivana Komar Srnec predstavljali su našu školu na državnom natjecanju iz njemačkog jezika koje se je od 21. – 23. Travnja održavalo u Šibeniku. Domaćin natjecanja na kojem je bilo 22 učenika iz osnovnih škola bila je OŠ Brodarica.

Sudionici su bili smješteni u hotelskom naselju Solaris gdje je bilo i otvaranje natjecanja, dok se je pismeni ispit odvijao u školi domaćinu.

Uz dojmljiv program otvaranja domaćin je za sve sudionike organizirao izlet u Šibenik u kojem su razgledali tvrđavu svetog Mihovila s koje se vidi cijeli grad i okolni otoci, nezaobilaznu katedralu svetog Jakova i ostale gradske znamenitosti.

Vrlo smo ponosni na našeg predstavnika koji je na ovom zahtjevnom natjecanju, koje se sastoji od razgovora s izvornim govornikom, eseja i pismenog ispita, osvojio odlično peto mjesto.

Aleksandrovo viđenje grada s tvrđave svetog Mihovila