Ulazimo u svijet eTwinninga

Autor: Tanja Radiković, 3. 6. 2015.

Knjižničarka škole Tanja Radiković sudjelovala je od 21. do 23. svibnja na stručnom usavršavanju u glavnom gradu Slovačke,  Bratislavi. Tema seminara je bila Kako napisati dobar eTwinning projekt,  a bio je namijenjen početnicima u eTwinningu.

Sudionici iz Albanije, Austrije, Belgije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Njemačke, Srbije, Slovačke i Slovenije bili su smješteni u centru Bratislave i u izlaganjima, primjerima dobre prakse, radu u grupama i radionicama naučili su kako se osmišljava kvalitetan projekt, kako se popunjava dokumentacija, što je Twin Space, kako se traže partneri  te kako se pomoću brojnih web 2.0 alata prikazuju rezultati istraživanja i rada na projektima.

Aktivnost je bila  financirana u okviru programa Erasmus+,  eTwinning od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.

„Što je eTwinning?

eTwinning je  zajednica škola u Europi.  eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

Aktivnost eTwinning promiče suradnju europskih škola putem informacijsko - komunikacijskih tehnologija (IKT), pružajući pritom podršku, alate i usluge za škole.“

(preuzeto s http://www.etwinning.net/hr/pub/index.htm)

Stečena znanja i vještine  na ovom usavršavanju koristit će se dalje na osmišljavanju projekata, kako bi  učenici postojeći Plan i program savladavali na drugačiji, moderniji i zanimljiviji način i upoznali druge zemlje Europe, stekli nova znanja i prijateljstva te uvježbavali rad s novim informacijsko-komunikacijskim tehnologijama.