Izvanučionička nastava u kazalištu

Autor: Tanja Radiković, 20. 10. 2015.

Svake godine sredinom listopada sretni smo što se u našoj blizini održava Susret profesionalnih kazališta za djecu  Hrvatskog centra ASSITEJ.  Ponajbolja kazališta za djecu došla su ove jeseni u čakovečki Centar za kulturu, a tu su dobrobit iskoristili svi učenici naše škole.

Maleni su u ponedjeljak, 12. listopada odgledali predstavu kazališta Mala scena iz Zagreba „Ne, ti ne! Ili o drukčijatosti“ , koja nas je podsjetila kako trebamo poštovati različitosti i kako smo u igri i prijateljstvu svi jednaki. Reakcija učenika bila je spontana i iskrena, a predstavom su bili oduševljeni svi u prepunoj dvorani.

U petak, 16. listopada učenici viših razreda gledali su predstavu Lutkarskog kazališta iz Zadra „Hamletova istina“ koja je prilagođena uzrastu i pomalo modernizirana. Izmjena lutkarskih i igranih dijelova, zvučnih i drugih efekata koje omogućuje kazalište te zanimljiva scena i izvrsni glumci zaslužni su za oduševljenje publike, kako učenika tako i učitelja. Priča o Hamletu tako je približena djeci već sada u osnovnoj školi i zasigurno će ih potaknuti  na čitanje Shakespeareova originala.