Dječji forum "Ivančica" na susretu u Jastrebarskom

Autor: Tanja Radiković, 20. 10. 2015.

Predstavnice Dječjeg foruma „Ivančica“  Iva Hančić, Ema Varga i Lucija Talan te njihova pratiteljica Tanja Radiković sudjelovale su na 9. Susretu gradova i općina prijatelja djece u subotu, 17. listopada u Jastrebarskom. S nama su u Jastrebarsko putovali predsjednica Društva ”Naša djeca” Čakovec Gordana Šoltić Siladi, predstavnik Grada Čakovca Igor Mesarić  te dječji forumaši iz OŠ Prelog.

Nakon uvodnih pozdravnih riječi i kulturno – umjetničkog programa koji se je odvijao u Glazbenoj školi Jastrebarsko, predstavljen je projekt Aleja prvašića. Kratkom šetnjom kroz Perivoj Erdӧdy došli smo do Dječjeg vrtića Radost, gdje su odrasli sudionici prisustvovali predavanjima o važnosti inkluzije u odgojno-obrazovnim ustanovama te o zaštiti i inkluziji djece migranata i izbjeglica, a djeca su sudjelovala u edukativnim radionicama ”Izrada modela Sunčevog sustava”, ”Kako razdvojiti boje? – kromatografija”, ”Zašto žirafa ima dugačak vrat?” i ”Čarolija boja – bojanje plamena”.

Nakon predavanja obišli smo prvi niskoenergetski vrtić u Zagrebačkoj županiji. Tombola organizirana za učenike donijela nam je sreću – naša je Lucija kući otišla s glavnom nagradom, modelom Sunčeva sustava.