Aktivnosti dječjeg gradonačelnika

Autor: Tanja Radiković, 31. 3. 2016.

Ponosni smo na činjenicu što ove godine imamo gradonačelnika Dječjeg Gradskog vijeća Grada Čakovca, učenika 5.a razreda Lovru Horvata. Među ostalim gradonačelničkim dužnostima, Lovro je sudjelovao na Izbornoj skupštini Društva naša djeca Čakovec.

Tom se prilikom obratio nazočnima, istaknuvši kako je sretan što živi u gradu Čakovcu koji je Grad – prijatelj djece. To je grad koji osluškuje potrebe i zahtjeve djece i pokušava ih što kvalitetnije realizirati. Tako kraj OŠ Ivanovec ubrzano raste nova sportska dvorana te se gradi dječje igralište u parku, a sve su to bili zahtjevi naših forumaša. Ostvaruju se i  mnogi drugi projekti na području grada, a koji se odnose na djecu. Na taj način odrasli šalju poruku djeci da su im važni njihova sreća, zdravlje i obrazovanje.

„Samo se srcem dobro čuje ili vidi“ rekao je Mali princ, a dječji gradonačelnik Lovro Horvat poziva čelnike grada da i dalje slušaju i čuju što im poručuju djeca.