Naši forumaši na smotri građanskog odgoja

Autor: Tanja Radiković, 5. 4. 2016.

U petak je u Srednjoj školi Čakovec održana Peta županijska smotra iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole Međimurske županije – Projekt građanin.

To je  ujedno bila i  Treća međužupanijska smotra Međimurske i  Varaždinske županije.

Naša škola ove je godine na smotri predstavila projekt „Mala  baterija – velika opasnost“.   U izradu projekta bili su uključeni forumaši iz 1. i 5.A razreda. Na smotri su ga vrlo uspješno predstavljali Antonija Hamer, Vanja Modrinjak, Marina Oršuš i Ema Varga, svi učenici 5. A razreda. Učenike je za smotru pripremala  učiteljica Irena Levačić, voditeljica Dječjeg foruma Ivančica.

O važnosti pravilnog zbrinjavanja otpadnih baterija  informirani su i uključeni mještani od vrtićke dobi, do Udruge umirovljenika.

Projektom se ukazalo na potrebu postavljanja malih crvenih spremnika za baterije u naseljima Ivanovec i Štefanec, jer mnogi mještani još uvijek nisu sigurni kamo odložiti istrošene baterije.

Cilj projekata je ne samo skrenuti pozornost na neki problem, već taj problem i riješiti. U suradnji sa Mjesnim odborima Ivanovec i Štefanec i Gradskog komunalnog poduzeća ČAKOM, naši će spremnici biti postavljeni uz Dan planete zemlje, 22. travnja.

Na nama  je da jedinu planetu koju imamo sačuvamo  za zdravu budućnost. Zato je važno znati da je „Mala baterija – velika opasnost“.

Irena Levačić