Dina Žužul druga na Državnom natjecanju iz njemačkog jezika

Autor: Tanja Radiković, 21. 4. 2016.

U Krku je od 11. do 13. travnja održano državno Natjecanje iz njemačkog jezika na kojemu je sudjelovala učenica 8.b razreda OŠ Ivanovec, Dina Žužul sa svojom mentoricom Ivanom Komar Srnec

Dina je osvojila 1. mjesto na županijskoj razini Natjecanja u kategoriji OŠ A (prvi strani jezik) te je pozvana na državno natjecanje.

Svečano otvaranje državnog natjecanja iz njemačkog jezika održano je 11. travnja u predvorju OŠ Fran Krsto Frankopan u gradu Krku. Dana 12. travnja u prijepodnevnim satima održan je pisani dio ispita (sastavak te slušanje i čitanje s razumijevanjem). Nakon ručka u 14.00 organizirano je razgledavanje grada Krka  i izlet brodićem na otočić Košljun.  Vrijeme je bilo prekrasno pa su natjecatelji i njihovi mentori  uživali u razgledavanju i zajedničkom druženju.  U 18.00 sati uslijedila je objava prvih privremenih rezultata pisanog dijela i poslijednje pripreme za završni dio natjecanja. U srijedu, 13. travnja nakon doručka čekao nas  je usmeni dio ispita.

U 17.00 uslijedila je  svečana podjela priznanja i nagrada natjecateljima. Dina je osvojila 2. mjesto. Čestitamo!

Uz Dinu na natjecanju je sudjelovalo još dvoje učenika osnovnih i dvije učenice srednjih škola iz Međimurja.

Osim izvanrednih rezultata kući smo ponijeli i divne uspomene na vrijeme provedeno u Krku.