Forumaši u Hrvatskom saboru

Autor: Tanja Radiković, 20. 5. 2016.

Predstavnici Dječjeg foruma Ivančica OŠ Ivanovec Iva Hančić i Lovro Horvat 18. svibnja sudjelovali su na 11. susretu forumaša sa saborskim zastupnicima. Susretu su se odazvali forumaši iz 14 gradova Hrvatske.

Teme su bile različite, ali ove godine prednjačile su one tužne - odlazak mladih obitelji  sa djecom na život, rad i školovanje  u neke druge europske zemlje.

Naši forumaši predstavili su projekt "Mala baterija - velika opasnost". Dokazali su da i djeca mogu biti pokretači pozitivnih promjena u mjestima gdje  žive.

Samo treba znati naći prave osobe koje mogu utjecati na to što djeca predlažu. Tako će mali forumaši jednoga dana postati aktivni i  i odgovorni  građani našega društva.

Irena Levačić, voditeljica DF Ivančica