Uspješni mali majstori

Autor: Tanja Radiković, 31. 5. 2016.

Osnovna škola Kuršanec bila je u subotu, 21. svibnja izvrstan domaćin Županijskog natjecanja „Danas mali, sutra veliki majstor – Modelarska liga 2016.“ Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Natjecanje je provelo Društvo pedagoga tehničke kulture Međimurske županije. Natjecalo se devetnaest dvočlanih timova, koje su činili učenici od 5. do 8. razreda iz 9 međimurskih osnovnih škola. OŠ Ivanovec je bila zastupljena s tri tima.

Nakon riječi dobrodošlice ravnateljice škole Marije Tepalović i podrške natjecateljima uz poruku neka pobijede najbolji predsjednika Zajednice tehničke kulture Međimurske županije Željka Medveda, natjecanje su otvorili uspješni učenici sudionici s proteklih državnih natjecanja mladih tehničara Bruno Horvat, Rebeka Telebar, Barbara Vinković i Vilim Vrbanec.

Da bi natjecatelji imali propisane i optimlne uvjete za rad te potreban materijal pobrinula se učiteljica tehničke kulture u školi domaćinu, ujedno i predsjednica Društva Renata Martinec. U sklopu suradnje društava pedagoga tehničke kulture, Društvo pedagoga tehničke kulture grada Zagreba uputilo je svoje članove Svjetlanu Seljanec Savković i Dragana Vlajinića za suce natjecanja.

Nakon četverosatnog rada u izradi tehničke tvorevine suci su proglasili da je najuspješniji tim iz OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Svetog Jurja na Bregu u sastavu Mateo Perhoč (8.r) i Bruno Horvat (8.r), mentorica Renata Martinec. Drugi su bili Vilim Srnec (6.r) i Benjamin Novak (6.r) iz OŠ Nedelišće, mentorica Smiljana Colar, treći Luka Črep (7.r) i Karlo Murk (7.r) iz OŠ Ivanovec, mentor Željko Medved. Drugi tim naše škole Denis Blažek i Lovro Kolarić te treći tim Dean Tarandek i Karlo Švenda svi 6.r. podijelili su šesto mjesto.

Prvoplasirani tim će predstavljati Međimursku županiju na državnom natjecanju koje će se od 27. – 29. svibnja održati u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.

Za sve sudionike natjecanja izdavačke kuće „Profil Klett“ i „Alfa“ osigurale su poklone, a za  najbolje timove nagrade.

U organizaciji i provođenju natjecanja Društvu su pomogli Osnovna škola Kuršanec, „Štikma“ d.o.o. Slemenice, Hrvatska zajednica tehničke kulture i Zajednica tehničke kulture Međimurske županije.