Sudjelovali smo na Susretu Dječjih vijeća Hrvatske u Zaboku

Autor: Tanja Radiković, 8. 6. 2016.

Dana 3. i 4. lipnja održan je u Zaboku 12. susret Dječjih vijeća Hrvatske. Na njemu su sudjelovali članovi Dječjeg foruma "Ivančica" iz OŠ Ivanovec Ema Varga i  dječji gradonačelnik Lovro Horvat, u pratnji učiteljice Irene Levačić.

DND Zabok bio je više nego dobar domaćin. Nakon svečanog programa u petak  bili su predstavljeni najprojekti Dječjih vijeća Hrvatske za 2016. godinu. Naši su vijećnici preuzeli službenu Pohvalu Dječjem vijeću grada Čakovca za projekt "Eko-eko Čakovec".

U subotu su održane radionice za male vijećnike "Prebaci na volontiranje", dok su voditelji sudjelovali na radionici "Suradnja i komunikacija Dječjih vijeća s lokalnom zajednicom".
Naši mali vijećnici stekli su nova i vrlo korisna znanja, dok su odrasli razmijenili važna iskustva u suradnji s lokalnom zajednicom. Pri tome smo istakli vrlo dobru suradnju Dječjeg vijeća Čakovec  i Grada Čakovca.

Zahvaljujemo Gradu što nam je omogućio sudjelovanje na  ovim susretima. Iskustva koja smo stekli bit će nam poticaj za nove ideje i nove aktivnosti.

Irena Levačić