Svečanom priredbom i nogometnim turnirom otvorena naša sportska dvorana

Autor: Tanja Radiković, 6. 9. 2016.

U ponedjeljak, 5. rujna, svečanom priredbom na kojoj su nastupili učenici škole, te vokalna skupina učiteljica, pred prepunim tribinama, otvorena je naša nova sportska dvorana.

Otvorenju su nazočili gradonačelnik grada Čakovca, gospodin Stjepan Kovač, njegovi zamjenici, pročelnici odjela, zamjenik ministra znanosti obrazovanja i sporta Hrvoje Šlezak, brojni uzvanici, ravnatelji škola i mještani.

Nakon svečanosti održan je nogometni turnir na kojem su svoje ekipe imali Grad Čakovec, novinari, veterani Ivanovca, te učitelji naše škole.

Kratkim govorima okupljenima se je obratila ravnateljica škole Plamina Novak, dječji gradonačelnik Lovro Horvat, zamjenik ministra MZOS Hrvoje Šlezak, predsjednik Vijeća mjesnog odbora Ivanovec Tihomir Žbulj, te gradonačelnik Čakovca Stjepan Kovač koji je predao dvoranu na korištenje školi i mjestu i zajedno s ravnateljicom i dječjim gradonačelnikom simboličnim rezanjem vrpce otvorio objekt.

Dvoranu je blagoslovio župnik Župe bl. Alojzija Stepinca vlč. Danijel Bistrović.

Veseli nastupi učenika doprinjeli su ionako vedroj atmosferi koja je vladala cijeli dan. Osmijesi učenika i djelatnika govorili su koliko smo dugo i nestrpljivo čekali ovaj dan i koliko smo zadovoljni što je on napokon stigao.

Za kraj programa ostavljen je napeti turnir u kojem su nastupile četiri već spomenute ekipe. Tribine su odzvanjale od glasnog navijanja.

Prvo mjesto i pehar osvojila je ekipa Grada Čakovca, od koje je u napetom finalu izgubila ekipa učitelja naše škole.