Mali DOKUart u Bjelovaru: filmaši osvojili treće mjesto

Autor: Tanja Radiković, 17. 10. 2016.

Udruga DOKUart iz Bjelovara i Festival dokumentarnog filma DOKUart i ove godine su priredili  Mali DOKUart koji se održao o deveti put od 8. do 14.  listopada 2016.
Mali DOKUart dodjeljuje tri nagrade te Grand PRIX Malog DOKUarta za ukupno najbolji dokumentarac iz konkurencije 40 dokumentarnih filmova osnovnoškolaca iz cijele Hrvatske. U uži izbor ušlo je osam filmova koji su prikazani na završnoj projekciji u petak, 14. listopada 2016. godine,  a četiri škole su i nagrađene novčanom nagradom. Na festivalu je sudjelovala i naša škola. Film Filmske družine OŠ Ivanovec „KARLINA ZLATNA RIBICA“ osvojio je treću nagradu i 1.000 kuna.

Autorsku ekipu čine: Lidija, Pintarić, Adella Pancer, Stjepan Petković,Lorena Brzuhalski, Vanja Modrinjak, Nikol Dobranić, Kevin Ignac, Dino Farkaš, Viktoria Rajter, Laura Novak, a njihovi su mentori Nataša Kralj i Radovan Petković.

Osim novčanih nagrada učenici osvajaju  i sedmodnevnu radionicu dokumentarnog filma koju pod stručnim vodstvom vode Damir Čučić i Boris Poljak, a ove godine tema izrade radioničkog filma bila je autoportret pa su učenici sa sobom donijeli već unaprijed snimljene materijale koji su se koristili pri izradi dokumentarnog filma.

Na polaznici je sudjelovala i učenica naše škole Lidija Pintarić  iz 8. B razreda. Polaznici na radionici uče o tome kako snimiti dokumentarni film, kao i snimanje kamerom kako bi bili što bolje motivirani za rad u svojim filmskim družinama, a uz to dobivaju i novčanu pomoć za kupnju video opreme.

Mali DOKUart jedan je od najljepših festivala na koji je odaziv vrlo velik, a polaznicima radionice ovi dani ostaju zauvijek u sjećanju.

Nataša Kralj