Radionica Grada Čakovca i FKK Ivanovec

Autor: Tanja Radiković, 20. 10. 2016.

U utorak, 18. listopada održana je prva radionica o djeci s posebnim potrebama, njihovim roditeljima, asistentima i razrednim prijateljima koju su zajedno pokrenuli i osmislili Grad Čakovec i Foto-kino klub Ivanovec. U našoj je školi održana prva radionica, a nastavit će se tijekom mjeseca studenoga i prosinca ove godine u svim gradskim školama.

U sklopu projekta u svim školama se održavaju kretivno-interaktivne radionice koji vodi Andreja Modrinjak, a zamišljena je kao oslikavanje dječjih majica s motivima grada Čakovca koje izrađuju tijekom jednog školskog sata učenici sa svojim roditeljima i prijateljima iz škole, a snima se i ozračje u razredu u kojima su asistenti sa svojim učenicima.

Oko kamere i fotoaparata bilježi FKK Ivanovec i učenici filmaši naše škole, a sve u cilju snimanja dokumentarnog filma „Učimo zajedno“ koji će biti prikazan nakon završetka projekta osiguravanja pomoćnika učenicima s teškoćama u razvoju. Na radionici vlada vrlo ugodna i vesela atmosfera, a oslikane majice ostaju prekrasna uspomena.

Nataša Kralj

Kako je tekla radionica pogledajte u foto-galeriji.