Sudjelovali smo na Festivalu o pravima djece

Autor: Tanja Radiković, 28. 10. 2016.

Osmu godinu zaredom Festival o pravima djece slavi stvaralaštvo, filmsku umjetnost, pisanu riječ, dječja prava – ponajviše pravo na izražavanje, sudjelovanje, dostupnost svih kulturnih sadržaja svima, zajedništvo i jednakost.

I mi smo se pridružili festivalu posjetom Centru za kulturu u utorak, 25. listopada. Osim Čakovca u prikazivanju filmova uživala su djeca iz još 17 gradova Hrvatske.

Pogledali smo 12 filmova kojima su autori učenici osnovnih škola, a govore o zanimljivim, drugačijim ljudima ili na neki način progovaraju o pravima djece. Među tih 12 filmova koje je odabrala dječja pravobraniteljica, čak 4 ih je bilo iz Međimurske županije: animirani film Škole animiranog filma iz Čakovca, film OŠ Strahoninec, OŠ Tomaša Goričanca Mala Suborica i OŠ Ivanovec.

Osobito smo ponosni na filmsku družinu naše škole čiji film Nino i Nino je ušao u ovu skupinu izuzetnih, dobrih i vrijednih filmova i mogu ga vidjeti brojna djeca širom Hrvatske.

Učenike je nakon projekcije darovao pokrovitelj festivala, DM prigodnim poklonima.