Naš prvi Tulum s(l)ova

Autor: Tanja Radiković, 8. 11. 2016.

U petak, 4. studenog navečer, školska je knjižnica bila prepuna uzbuđenih učenika.

Noćnim čitateljskim susretom započeo je ciklus neobičnog projekta poticanja čitanja iz užitka naglas Tulum s(l)ova

Tulum s(l)ova je projekt koji  je krenuo iz školske knjižnice OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog u Ivancu u cijeli niz knjižnica diljem Hrvatske. Provode ga školski knjižničari uz potporu stručnih udruga: Hrvatske mreže školskih knjižničara i Hrvatske udruge školskih knjižničara.

Uz obavezno ceremonijalno čitanje iz užitka naglas učenici su se preko skypea družili s Osnovnom školom Veliko Trojstvo iz Bjelovasko – bilogorske županije i predstavili su svoje mjesto i školu jedni drugima, te svoje interese i aktivnosti.

Osim donošenja pravila ponašanja i motivacijskih društvenih igri koje je vodila knjižničarka Tanja Radiković,  učenici su uživali u nastupu bivših učenika naše škole, danas gimnazijalaca – Stjepana Petkovića i Ivana Munđara na gitarama (čak su i s njima zapjevali), te su u ugodnoj i opuštenoj  atmosferi  odgledali film If I stay.

Nakon noćnog čitateljskog susreta slijede čitanja na javnim mjestima, u udrugama, ustanovama i poduzećima učenika koji su sudjelovali na noćnom čitateljskom susretu. Za sve aktivnosti dobivene su suglasnosti roditelja. Provedbom ovog projekta školske knjižnice doprinose kulturnim aktivnostima u svojoj lokalnoj zajednici, nudeći neobičnu kulturnu uslugu – čitanje naglas iz užitka.

Kako je bilo na tulumu pogledajte u foto-galeriji.