Šale, trice, zvrndalice s Jadrankom Čunčić-Bandov

Autor: Tanja Radiković, 17. 11. 2016.

Jadranka Čunčić – Bandov, poznata spisateljica za djecu posjetila je našu školu. Učenicima nižih razreda odigrala je, s lutkama koje je sama izradila, kolaž svojih igrokaza. U nekima od njih likovi su bili i učenici naše škole, dobrovoljci iz publike.

Jadranka je rođena 1956. u Zagrebu. Od djetinjstva bavi se izradom lutaka od prirodnih materijala i pisanjem, pa je do sada objavila 9 zbirki igrokaza i još mnogo, mnogo tekstova u dječjim časopisima i čitankama.

Njezina energija i vještina mijenjanja glasova, gluma i igrokazi pisani u rimi oduševili su djecu koja su se pjesmom i glumom spremno uključila u njezin program. Pokazala nam je mnoge svoje lutke koje izrađuje od prirodnih materijala ili reciklira stare čarape svoje kćeri, kao i kuhinjska pomagala: podloške, kuhače, košarice i sl.

S malim novinarima je podijelila još poneke informacije o svom poslu i životu, a strpljivo je davala autograme svima koji su to poželjeli.

Bilo je to predivno druženje, uz poeziju, igrokaze, pjesmu i lutke.