Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima

Autor: Tanja Radiković, 22. 2. 2017.

Hrvatski savez za rijetke bolesti pokrenuo je gore navedenu kampanju, kao nastavak kampanje ,,Zagrli za Guinness zagrli za rijetke!“, a u svrhu podizanja svijesti javnosti o potrebama ljudi koji boluju od rijetkih bolesti povodom obilježavanja Međunarodnoga dana rijetkih bolesti, koji se obilježava od 20 - 28. veljače. Radilo se o pokušaju obaranja Guinessovog rekorda u broju prikupljenih fotografija zagrljaja objavljenih u foto albumu.

U 2017. godini, Hrvatski savez za rijetke bolesti namjerava nastaviti s kampanjom prikupljanja fotografija zagrljaja u znak podrške obiteljima i članovima obitelji, ali  i proširiti kampanju prikupljanjem dobrih želja. Lijepe želje biti će prikupljene na način da će na mnogim frekventnim lokacijama biti postavljeno ,,drvo života“, na koje će ljudi lijepiti svoje poruke, slikati ih kao znak podrške te će biti objavljivane na društvenim mrežama s jedinstvenim hastagom.

Na kraju će se sve prikupljene poruke poslati Savezu kako bi od njih složili veliki plakat.

Ovim putem pozivamo zainteresirane učenike i njihove roditelje da se priključe kampanji te prikupljanju fotografija tijekom navedenoga tjedna.

Više o samom projektu i Savezu pogledajte na  http://www.rijetke-bolesti.hr/