Dječji forum u posjeti Mjesnom odboru Ivanovec

Autor: Tanja Radiković, 15. 3. 2017.

Članovi Dječjeg foruma Ivančica sa voditeljicom Irenom Levačić, bili su u radnom posjetu Mjesnom odboru Ivanovec. Primio ih je predsjednik, gospodin Tihomir Žbulj.

Najprije su mu iznijeli probleme koji ih tište. To su ponajprije pitanja vezana za sigurnost u prometu: ucrtavanje novih zebri u blizini škole, kao i postavljanje novih prometnih znakova. Obradovalo ih je što je to već u planu aktivnosti mjesnog odbora.Također su iskazali spremnost uključivanja u čišćenje okolnih šumaraka uz Dan planeta zemlje.

Nakon toga su predsjedniku predstavili glavni razlog dolaska: Projekt građanin, s ovogodišnjom temom "Prvi prijatelj". Cilj projekta je istaknuti važnost igračke za razvoj djeteta, te darivati igračke socijalno ugroženoj  djeci i djeci s posebnim potrebama.

Suradnja je dogovorena. Neke od prikupljenih igračaka donirat će se potrebitoj djeci, a neke Dnevnom boravku Antun Bogdan u Čakovcu.

Na ovaj se način pokazuje kako djeca uz pomoć odraslih mogu poboljšati život u mjestu gdje žive.