eTwinning prijatelji iz Portugala

Autor: Tanja Radiković, 22. 3. 2018.

Tijekom drugog polugodišta, učenici 3.a, 4.a i 4.b razreda iz OŠ Ivanovec te učenici 3.a razreda iz OŠ Belica uključili su se u eTwinning projekt ''Postcards Exchange''.  Sa svojim vršnjacima iz škole  Agrupamento de Escolas de Estremoz iz Portugala učenici će razmjenjivati razglednice svojeg mjesta i države.

U prvoj fazi, učenici su na satu engleskog jezika izradili svoju razglednicu te na pozadini na engleskom napisali nekoliko zanimljivosti o sebi, svojoj obitelji, prijateljima i interesima. Razglednice su poštom poslane našim prijateljima u Portugal te željno iščekujemo razglednice koje su oni poslali nama.

Kako bi se predstavili novim prijateljima, uz pomoć učiteljice engleskog jezika Marine Đura, snimili smo kratak video u kojem je svaki učenik rekao nekoliko rečenica o sebi. Pričanje na engleskom pred kamerom bio je poseban doživljaj za većinu učenika.

Naš video uradak možete pogledati na linku:

Krajem školske godine slijedi druga faza projekta u kojoj će učenici poslati svojim eTwinning prijateljima kupljene razglednice sa znamenitostima naše zemlje.

eTwinning  (www.eTwinning.net ) je portal namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Sam portal  služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.

Marina Đura