Gledanje filma "Rico, Oskar i mračne sjene" u Centru za kulturu Čakovec

Autor: NIKOLINA HADER, 6. 12. 2018.

U pratnji svojih svojih razrednika učenici četvrtog, petih i šestih razreda jučer su u čakovečkome Centru za kulturu odgledali njemački igrani film za djecu „Rico, Oskar i mračne sjene“.

Ovaj zanimljiv film govori o neobičnom prijateljstvu dvojice dječaka, Rica i Oskara, koji žive u predgrađu Berlina i nastaje otkriti tko je tajanstveni Mister 2000 koji otima dječake i djevojčice njihovih godina i za to traži otkupninu od 2000 eura.

Rico za sebe kaže da je nisko nadaren jer ne može složiti sve stvari u svojoj glavi pa sve zapisuje u svoj elektronički dnevnik, za razliku od Oskara koji je visoko nadaren, ali nosi plavu kacigu na glavi zbog vlastite sigurnosti. Rico živi s majkom koja ga obožava, dok Oskar živi s tatom koji baš i ne iskazuje emocije pa dopušta da ga Mister 2000 lako uhvati da vidi hoće li njegov otac za njega ponuditi otkupninu. Tu počinje akcija i Rico kreće tražiti svog najboljeg prijatelja.

Puno smiješnih scena razveselilo je školarce koji su uživali 97 minuta u čaroliji filmskoga platna.  Uvodničar u filmsku projekciju bila je Nataša Kralj, profesorica hrvatskoga jezika. Budući daje započeo advent u našemu gradu, nakon odgledanog filma, učenici su sa svojim razrednicima prošetali šarenim čakovečkim ulicama.

(Nataša Kralj)