Učenici 5. i 6. razreda u projektu Uradi sam - budi kreativan

Autor: Tanja Radiković, 18. 2. 2022.

Projekt u kojem su ove školske godine učenici naše škole "Uradi sam - budi kreativan" projekt je Društva osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije u suradnji s Gradom Čakovcem, Odsjekom Učiteljskog fakulteta u Čakovcu i Socijalnom zadrugom Humana Nova.

Početak projekta obilježen je radionicom "Male vezilje" gdje su učenici učili šivati gumbe ili pak izrađivati ukrase/broševe od tkanine.

Cilj ovog zanimljivog projekta u kojem se od učenika traži angažman i aktivnost jest omogućiti djeci da izvan redovne nastave steknu dodatna znanja i prepoznaju važnost zdravog načina života, očuvanja prirode, održivog razvoja i razviju poduzetničke vještine. S tim u skladu čekaju nas još radionica "Lutkarica" gdje će se izrađivati lutkice za ruke, radionica "Papam fino" gdje će učiti izrađivati smoothije, voćne salate i raw poslastice, te posjet Socijalnoj zadruzi Humana Nova u Čakovcu gdje će se upoznati s društveno - odgovornim poslovanjem.

Učenicima je bilo zanimljivo nešto novo naučiti ili pak uvježbati već postojeće vještine, a pokazalo se da im fali rada rukama na konkretnim zadacima. Nekima je išlo lakše, nekima teže, a sljedeću radionicu s nestrpljenjem očekuju svi.

Osim naše škole u Projektu "Uradi sam - budi kreativan" sudjeluju još OŠ Domašinec, a financiran je iz sredstava Ministarstva znanosti i obrazovanja.