Posjetili smo Muzej Međimurja

Autor: NATAŠA KRALJ, 3. 3. 2022.

U srijedu, 1. ožujka 2022. u okviru Projekta Građanin posjetili smo Muzej Međimurja te pogledali dio zbirke i arhivske građe vezane uz školstvo u Međimurju. Tako smo mogli vidjeti kako je izgledala odjeća koju su tada nosili učenici i kako su izgledale male pločice po kojima se nekada pisalo. Sačuvani su stari spisi, čitanke i svjedodžbe koje datiraju u vrijeme između dva svjetska rata. Tako postoje dokumenti koji su pisani na mađarskome jeziku ili primjerice na ćirilici (hrvatskom ili srpskom jeziku) kako se tada zvao. Kako su se mijenjala politička vremena i vlasti, tako se mijenjao i obrazovni sustav tj. predmeti koji su se poučavali.