Ugostili smo najbolje mlade geografe županije

Autor: Tanja Radiković, 10. 3. 2022.

U našoj školi u ponedjeljak, 7. ožujka održano je Županijsko natjecanje iz geografije za učenike od 5. do 8. razreda. Na natjecanju je sudjelovalo 80 učenika iz 21 škole. Pozdravnu riječ uputila je učenicima i mentorima ravnateljica škole Ksenija Korent i predsjednica Županijskog povjerenstva prof. Palmina Novak, koja im je dala osnovne upute za pisanje ispita. Učenici su zatim raspoređeni u učionice po razredima gdje su pisali ispit 75 minuta. Rezultati su objavljeni na web stranici škole: Osnovna škola Ivanovec - Naslovnica - ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE KONAČNI REZULTATI (skole.hr)

Županijsko povjerenstvo je za Državno natjecanje predložilo po tri najbolja rezultata u svakoj kategoriji, a konačnu listu pozvanih odredit će Državno povjerenstvo. Predloženi u kategoriji petog razreda su:

1. Tija Balent iz OŠ Prelog

2. Eva Buklal i Lili Strahija iz OŠ Hodošan

3. Igor Kalšan iz OŠ Prelog i Fabian Frančić iz OŠ Mursko Središće.

Predloženi učenici u kategoriji šestog razreda su:

1. Nataša Drakulić iz I. OŠ Čakovec

2. Dorian Gombar iz I. OŠ Čakovec

3. Dora Kovač iz OŠ Domašinec i Niko Novak iz OŠ Mursko Središće.

Predloženi učenici u kategoriji sedmih razreda su:

1. Edi Vugrinec iz OŠ Goričan

2. Luka Vadlja iz OŠ Goričan

3. Ivano Barić iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica i Mihael Makaj iz OŠ Goričan.

U kategoriji osmog razreda predloženi su:

1. Keti Tropša iz I. OŠ Čakovec

2. Ivan Vuk iz II. OŠ Čakovec

3. Oliver Židov iz OŠ Draškovec.

Predstavnicima županije na Državnom natjecanju želimo puno uspjeha, a svima čestitke na pokazanom znanju.