Učenici razredne nastave na terenskoj nastavi u Čakovcu

Autor: Tanja Radiković, 22. 3. 2022.

U ponedjeljak, 7. ožujka 2022. učenici razredne nastave bili su na terenskoj nastavi u Čakovcu. Učenici 1. i 2. razreda posjetili su Gradsku knjižnicu "Nikola Zrinski" Čakovec, a za učenike 3. i 4. razreda bio je organiziran posjet Muzeju nematerijalne baštine "Riznica Međimurja", smještenom u Starom gradu u Čakovcu.

Nakon toga svi učenici su išli na projekciju filma „Pčelica Maja 3: Zlatno jaje“ u Centar za kulturu Čakovec. Na kraju je slijedila šetnja gradom i igra u parku.

Učenici su bili podijeljeni u grupe i svaka je imala u svom programu zanimljive i poučne sadržaje. Osobito se svima dopao novi muzej "Riznica Međimurja", a u njemu najviše izložak „Pozojev rep“ i predaje o Pozoju koji obitava ispod starog grada. Isto tako znatiželjno su razgledavali tamnice u kojima su se nekada nalazili zatvorenici u čakovečkome Starom gradu i vrlo realistične lutke koje su tamo postaljene.