Uspjeh naših učenica na Županijskoj smotri Lidrano

Autor: Tanja Radiković, 24. 3. 2022.

I ove godine sudjelovali smo u više kategorija na Županijskoj smotri Lidrano, kojoj je domaćin bila Osnovna škola Domašinec. Smotra se održala 14. ožujka u kombiniranom obliku, samostalni nastupi učenika održali su se u živo, a okrugli stolovi za ostale kategorije bili su on-line. Naši su suionici bili vrlo uspješni, s nekoliko prijedloga za Državnu smotru.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova sudjelovala je učenica 7. razreda Mura Blažević s intervjuom "Što više bora, to više pameti", mentorica joj je bila učiteljica Nataša Kralj.

U kategoriji radijskih emisija s radio- emisijom "Mreža" predstavile su se Mura Blažević i Marta Murk, mentorica ima je Nataša Kralj, a radio-emisjija je predložena za Državnu smotru Lidrano.

Učiteljica Dijana Kozjak mentorica je učenicama za dva literarna rada: "Lepi dnevi" učenice Josipe Herak iz 6. razreda i "Na bratvi" učenice Vitre Varga, također iz 6. razreda. Rad "Na bratvi" predložen je za Državnu smotru Lidrano.

Čestitke svim predstavnicama škole, a predloženima želimo da dobiju poziv na najvišu razinu smotre!