"Ready, steady, change" i naši učenici u Turskoj

Autor: Tanja Radiković, 2. 5. 2022.

U sklopu Erasmus + projekta  pod nazivom  „Ready, steady, change“  u Turskoj su od 25. do  30. travnja 2022. sudjelovali  učenici naše škole:  Ana Irsa Vugrinec, Marija Varga, Lucija Toplek, Nina Meglić, Korina  Senčar, Roko Petrović i učiteljice  Ivana Gradečak i Irena Levačić.

Učenici i učiteljice sudjelovali su u raznim aktivnostima vezanim uz temu projekta, od kojih bi izdvojili najzanimljivije teme  vezane uz mentalno zdravlje, robotiku,  aktivnosti  i tradicijske igre  u šumi, sportske igrama  i orijentaciju  u šumi, vježbe disanja i opuštanja, terapiju glazbom.

Domaćini su ih vodili u razgledavanje znamenitosti regije Balikesir u kojoj  su bili:

• Razgeld obalnog gradića Ayvalik
  • Vožnju brodom i kupanje u Egejskom moru
  • Razgled gradića Cunda i Rahmi Koc muzeja
  • Razgled Balikesira

U petak i subotu boravili su u Istanbulu gdje je bio organiziran razgled  i znamenitosit Istanbula : Aja Sofija, sultanova palača, „Grand Bazaar, vožnja brodom  kroz Bospor.

Učenici i učiteljice imali su priliku družiti se s članovima Erasmus projekta iz Grenlanda, Velike Britanije, Portugala, Italije i Turske.

Osobito je bilo zanimljivo učenicima koji su posjetili dom svojih turskih domaćinima te upoznali način života i večere u vrijeme Ramazana.

Putovanje su završili  sretnim povratkom u domovinu.