Hrvatski olimpijski dan posvećen stolnom tenisu

Autor: Tanja Radiković, 12. 9. 2022.

U petak, 9. rujna obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. On se obilježava u spomen na osnivanje Hrvatskog olimpijskog odbora, sad već davne 1991. godine. Hrvatski olimpijski dan danas je opće prihvaćena manifestacija koja u školama, vrtićima i drugim ustanovama promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti, razumijevanje, fair play, mir i solidarnost među ljudima. Simbol koji ujedinjuje sva ova načela je bijela majica koju taj dan nose učenici, ali i učitelji u školama diljem Hrvatske.

Ovogodišnji Hrvatski olimpijski dan posvetili smo stolnom tenisu, ugostivši vrhunskog stolnotenisača i bivšeg učenika, vlasnika brojnih medalja i priznanja, Ninu Bašu. On je učenicima predstavio posebnosti ovog sporta, kako se u njega zaljubio, koliko truda, vježbe i vremena je potrebno da bi se postalo vrhunski sportaš, a najvažnije kako te poteškoća, bolest ili invaliditet nikako ne sprečavaju da budeš izvrstan u onome što voliš i želiš raditi u životu. Učenici su bili impresionirani njegovom vještinom i brzinom kad je zaigrao s profesorom tjelesne i zdravstvene kulture Brunom Kovačićem, a brojni su mališani htjeli sami probati dobiti koji gem.