Osmaši u svojoj prvoj debati

Autor: Tanja Radiković, 10. 11. 2022.

U četvrtak, 3. studenog učenici osmih razreda sudjelovali su u svojoj prvoj debati. Tema koju su odabrali između više ponuđenih bila je "Trebaju li nam nacionalni ispiti?"

Debatu je vodila učiteljica hrvatskog jezika Nataša Kralj uz pomoć knjižničarke Tanje Radiković. Osmaši su bili pripremljeni i štitili svoje mišljenje, a ostali učenici promatrači također su se svojim mišljenjem uključili u raspravu.

Ovaj civilizirani način rasprave i obrane svog mišljenja prošao je brzo, a učenici su se dotaknuli relevantnih sudionika u organizaciji i provedbi nacionalnih ispita, pojmova i problema koji se javljaju.

Nacionalni ispiti sve ih čekaju u ožujku, a osmaši su zaključili da im trebaju detaljne upute i popis tema koje će biti na ispitu, vremena za ponavljanje imaju dovoljno i svjesni su svojih slabih točaka u znanju. Možemo im samo poželjeti puno sreće i dobro napisane ispite i esej!