Terenska nastava u Vukovaru

Autor: NATAŠA KRALJ, 17. 11. 2022.

Osmaši posjetili memorijalna mjesta Domovinskoga rata

Početkom tjedna, 14. i 15. 11. 2022. učenici osmih razreda zajedno sa svojim razrednicima i asistenticama posjetili su Vukovar tijekom dvodnevne terenske nastave. Smješteni su bili u Memorijalnome centru Domovinskog rata gdje su prvog dana slušali predavanje o Domovinskome ratu i bitki za Vukovar,  a poslijepodne je bilo rezervirano za razgledavanje Gradskog muzeja Vukovar i Muzeja vučedolske kulture, razgled grada i posjet Vodotornju, simbolu Vukovara. Drugog dana obišli smo sva memorijalna mjesta u Vukovaru: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put  - put spasa, crkvu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava Domovinskoga rata, Spomen-dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, Vukovarsku bolnicu, Borovo Naselje i Velepromet. Dolazak u Vukovar pred samu obljetnicu pada Vukovara nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Iako obnovljen, Vukovar još uvijek boluje od svojih rana i tuguje za svim Vukovarcima koji su ostavili svoje živote za bolju i slobodnu Hrvatsku. Vukovar još uvijek traži svoje nestale i tražit će ih dok ih ne pronađe. Nakon dvodnevnog boravka u Vukovaru na kraju je održana Škola mira i kviz znanja na kojem su sudjelovali i učenici iz Štrigove, Hodošana, Zagreba  i Gornjeg Mihaljevca koji su zajedno s nama bili u Vukovaru. Na kvizu znanja našu školu predstavljali su učenici Mura Blažević i  August Varga.