Za Valentinovo ugostili učenike OŠ Belica

Autor: Tanja Radiković, 23. 2. 2023.

U petak, 17. veljače 2023. u našoj je škola održana radionica na engleskom jeziku povodom Valentinova. Tema je bila ljubav, a radionici su uz naše učenike šestih i sedmih razreda prisustvovali učenici OŠ Belica te njihove učiteljice engleskog, Marina Đura i Ivana Pavlic. Nastavak je to suradnje između dviju škola u eTwinning projektu naziva “English, English everywhere” čiji je coordinator u našoj školi učiteljica Ivana Gradečak koja je i organizirala radionicu. S trećim partnerom u projektu, školom iz Poljske, razmijenili smo pisma i čestitke.

Nakon uvodnog pozdrava, učenici su se podijelili u grupe i rješavali su različite zadatke – spajali slavne parove, otkrivali poznate izreke o ljubavi te čak i pisali ljubavnu poeziju. Na kraju su odigrali kahoot kviz u kojem su naučili nešto novo o Valentinovu. Najuspješniji učenici dobili su simboličan poklon koji će ih podsjećati na ovaj dan te nešto slatko uz to, a za sve učenike su naše vrijedne kuharice ispekle fine klipiće. Bio je to odličan način da uz glazbu i snažne poruke o ljubavi započnemo drugi dio zimskih praznika!

Ivana Gradečak