Filmska radionica u čakovečkome Centru za kulturu

Autor: NATAŠA KRALJ, 11. 3. 2023.

Šestašice snimile svoj prvi film

U sklopu 11. Revije filmova za djecu u čakovečkome Centru za kulturu održana je četverodnevna filmska radionica ( od 6. do 9. ožujka 2023.) na kojoj su sudjelovale i naše filmašice Eva Šafarić, Emili Pergar, Lota Mihaljković, Ela Miljan, Sara Petrović i Tina Kocijan, učenice šestoga razreda, a na snimanju im se pridružila Tara Puhalović, učenica osmog razreda. Tijekom četiri dana u vremenu od 10 do 17 sati učenice naše škole i OŠ Strahoninec realizirale su svoj film od ideje do premijere. Snimao se oslobođeni film – filmske pustolovine za djecu i mlade.

Oslobođeni film poligon je igre i istraživanja, mjesto na kojem postavljamo pitanja i u malom, intenzivnom laboratoriju odgovaramo na njih. Oslobođeni film nezavisna je inicijativa grupe slobodnih filmskih autora koji djeluju u području filma i srodnih audiovizualnih praksi. Voditelji radionice su Josipa Henizelman, studentica je treće godine diplomskog studija vizualnih umjetnosti na smjeru slikarstvo i Toma Zidić, mentor i voditelj projekta, autor je kratkometražnih i dugometražnih filmskih eksperimenata. Osnovao je i od 2014. do 2023. vodio Diversions International Short Film Festival u Svetom Ivanu Zelini. Član je Kinokluba Zagreb, Saveza scenarista i pisaca izvedbenih djela i Filmmaker's Cooperativea. U četvrtak, 9. rujna u 18 sati u dvorani Centra za kulturu bila je svečana projekcija filmova na koju su bili pozvani roditelji, učitelji i prijatelji filma, na nakon projekcije svim polaznicama bila su uručena priznanja.