Karla Kraljić uspješna u pisanju priča na engleskom jeziku

Autor: Tanja Radiković, 31. 3. 2023.

Već treću godinu zaredom put, udruga HUPE (Hrvatsko udruženje profesora engleskog) organizirala je  natjecanje u pisanju kratke priče  pod imenom „HUPE in Storyland -  3rd National Writing Competition.”

Priče su se mogle poslati od 15. studenog 2022. do 15. siječnja 2023., a pobjednici natjecanja bili su progašeni na samo Valentinovo, 14. veljače 2023. Na natjecanju su mogli sudjelovati učenici iz cijele Hrvatske i to od 5. do 8. razreda osnovne škole te srednjih škola. Među stotinama pristiglih priča u kategoriji sedmih razreda, koje su morale sadržavati od 1000-2000 riječi, odličan rezultat postigla je priča „Infinite Clouds“, rad učenice Karle Kraljić iz 7.b razreda. Mentorica joj je bila učiteljica engleskog jezika Ivana Gradečak koja je na Karlu iznimno ponosna.

Karli želimo da nastavi razvijati maštu i pisati dobre priče, bez obzira bilo to na hrvatskom ili engleskom jeziku. Tko zna, možda ćemo jednom za lektiru upravo čitati Karlino djelo. Sretno!

Ivana Gradečak

Karlin rad možete u cjelosti pročitati u priloženom word dokumentu.

Infinite_clouds.docx (17.30 KB)