Mladi planinari na Medvednici

Autor: Tanja Radiković, 11. 4. 2023.

Dio učenika viših razreda OŠ Ivanovec prvi dan proljetnih praznika iskoristio je aktivno, planinarenjem po Medvednici. Iako je prvotni plan staze neznatno izmijenjen radi nepredviđenih radova, sunčani dan nije  ništa pokvarilo. Koji kilometar više od predviđenog, nije bio problem za mlade planinare.

Odvažili su se planinarskim putem od Šestina preko Kraljičinog zdenca do doma Grafičar, a u povratku preko utvrde Medvedgrad. Mala vesela grupica, u pratnji učiteljica Palmine Novak i Nine Magdalenić-Veselko, vratila se kao i uvijek s izleta, pozitivnih dojmova i s dovoljno kilometara u nogama da budu ponosni na sebe. Šuma koja se budi, svjež zrak i kretanje početak su proljetnih praznika kakav se može samo poželjeti!.