Integrirani dan - dan društvenih igara, kviza i plesa

Autor: NATAŠA KRALJ, 12. 4. 2023.

Zadnji dan prije uskrsnih praznika (srijeda, 5. 4. 2023.) učenici i učitelji predmetne nastave iskoristili su kao integrirani dan u kojem se kroz sve razrede i predmete protezala tema društvenih igara i razrednih kvizova tijekom prva dva školska sata. Treći i četvrti školski sat u holu škole održana je zajednički kviz koji je osmislila i vodila Ivana Gradečak, učiteljica Engleskoga jezika, a sudjelovala su po tri najbolja učenika iz svakoga razreda nakon održanih razrednih kvizova.

Učenici su bili podijeljeni u šest grupa, a u svakoj grupi bilo je četvero učenika od 5. do 8. razreda. Sve grupe nakon održanoga kviza bile su nagrađene jer važno je sudjelovati, a ne pobijediti. Posljednja dva sata učenici osmih razreda priredili su ples na kojem su sudjelovali učenici i učitelji: dobro osmišljene plesne igre, zabavna tombola i ukusni kolači koje su ispekli vrijedni osmaši. Dobar izbor muzike bio je poziv na ples na kojem se rado zaplesalo. Nešto se i zaradilo, a sve prikupljeno od prodaje kolača, tombole i muzičkih želja ostaje osmašima za kraj školske godine.