STE(A)M festival zainteresirao učenike za ovo područje

Autor: Tanja Radiković, 15. 5. 2023.

U utorak, 9. svibnja u prostorima Metalske jezgre (Centra znanja) u Čakovcu održan je po prvi puta u Međimurskoj županiji STE(A)M festival i to u sklopu obilježavanja Dana Europe.

Cilj STE(A)M festivala je popularizacija znanosti svim dobnim skupinama s naglaskom na djecu i mlade, kako bi se potaknula znatiželja i približila znanost na kreativan način.

Organizatori događanja su Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA i Europe Direct Čakovec.

Na festival su bili pozvani učenici 2.b razreda i njihova učiteljica Vera Fučko.

Učenici su bili pozvani  na radionicu "Zabavna kemija oko nas". Radionicu provodi Tinkerlabs. Uz poučno predavanje i usvajanje novih znanja, izveli su i nekoliko vrlo zanimljivih eksperimenata. Uglavnom, zabave im nije nedostajalo. Ovakav način rada i prezentacije znanosti zasigurno će zainteresirati djecu za daljnje učenje i istraživanje u ovom području.