Naši učenici u kvizu s Moranom Zibar

Autor: Tanja Radiković, 25. 5. 2023.

Od ove školske godine, učenici naše škole uključeni su u projekt “Read your way to better English”, čitalački klub modernog doba, a u organizaciji nakladnika Profil-Klett i Oxford University Press. Radi se o programu za čitanje koji je osmišljen za poticanje čitanja na engleskom jeziku tako što omogućuje digitalni pristup materijalima za čitanje.

Nakon što su naši učenici marljivo čitali  tijekom cijele godine, došlo je vrijeme za završnu radionicu – Online kviz s Moranom Zibar. Osim što je lovac u popularnom kvizu Potjera, Morana  je  profesorica engleskog jezika kao i naša voditeljica projekta Ivana Gradečak. U utorak, 23. 5. 2023. u 13.30 sati održan je online kviz, a prijavilo se čak 18 učenika naše škole. Pitanja su bila vezana uz književnost engleskog govornog područja, ali također povijest, kulturu, glazbu i film.

Od ukupno 105 sedmaša i osmaša sudionika kviza iz cijele Hrvatske, određeno je da 29 najboljih ide u veliko finale uživo koje će se održati 6.6.2023. u Toplicama Sveti Martin. Vrlo smo ponosni što je čak 11 naših učenika među najboljih 29, a najuspješnije su ipak bile Elena Purgar iz 7.a koja je osvojila prvo mjesto te Karla Kraljić iz 7.b razreda koja je svojila treće mjesto. Učenici koji će se moći okušati u kvizu uživo su još Doris Varga, Nina Kresinger, Marcel Šuplika, Jan Bojić, Mika Kolar, Vilim Beč, Nela Pancer, Dorijan Rubin i Lucia Mihalic. Čestitamo i želimo im puno sreće u finalu!

Ivana Gradečak