Prva Mathema u Koprivnici uspješna za naše učenike

Autor: Tanja Radiković, 2. 6. 2023.

Mathema u Koprivnici je ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola, srednjih škola te centara izvrsnosti. Organizator natjecanja koje se provodi od 2016. godine je UMKOM (Udruga mladih koprivničkih matematičara). Cilj natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike. Ekipa se sastoji od 3 učenika istog razreda. Natječu se ekipe od 3. razreda osnovne do 2. razreda srednje škole. Na natjecanju su prvi put ove godine 26. svibnja sudjelovali i učenici naše škole, od 3. do 8. razreda i postigli izvrsne rezultate!